Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Chcesz kupić podłogę drewnianą? Odwiedź tę stronę.

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie parę chwil, a wszyscy uporamy się z tym bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym podłożu – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłogi – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z opakowania – nie uszkodzisz ich, czekając kilka dni – dzięki temu pozbędą się zbędnej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż później trudniej będzie je zwrócić. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Należy zatem zapewnić im dylatacje o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Top