Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Na http://tinyurl.com/y46u7cu8 zamówisz uszczelnianie okien.

Stan techniczny okien ma duży wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna chronią dom przed wilgocią i zimnem, a także separują go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, bo po tym czasie możliwe usterki mogą być już tak poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, straty ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Top