Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Usuwanie malware WordPress - usługa dla Ciebie.

WordPress stał się w minionych latach tak modnym CMS-em, iż liczbę stron i sklepówinternetowych tworzonych z jego użyciem liczy się aktualnie w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie są popularnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania witryny malware, konieczne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek?

Informacje na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? Ze witryny rozsyłana jest niechciana poczta? Na stronie widnieją odnośniki do nieznanych Ci portali? A może nie dajesz rady się zalogować? To tylko kilka z potencjalnych symptomów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich sytuacjach potrzebne jest szybka reakcja w celu znalezienia źródła infekcji i przywrócenia strony internetowej do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres wiedzy osób, które codziennie parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów na tym systemie zarządzania treścią, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach hakerskich warto powierzyć zawodowcom od tego typu zadań.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają kompleksowy przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują kod użytych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki htaccess i wp-config. W procesie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które ograniczą ryzyko dalszych infekcji. Jeśli trwające dłuższy czas zawirusowanie było powodem dodania strony do wykazu zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa eksperci mogą podjąć też niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Usunięcie wszelkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, że analogiczny przypadek nie powtórzy się w przyszłości, dlatego kluczowe jest okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz używanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Top