Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - skorzystaj z doświadczenia fachowców.

Dopilnowanie finansów w małych firmach jest zwykle powodem niemałych kłopotów. Drobne podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, a ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, by starannie zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy gwarancję, iż rezultatem możliwych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie nałożenie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy i pracy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto również napomknąć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto kierować się wyłącznie cennikiem usług – nadzwyczaj niskie ceny obsługi z reguły zwiastują jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści posiadają stosowne uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Top