Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Jeśli interesuje Cię korzystna oferta aktywnych wypraw, zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Znane są dwa typy ludzi: pierwsi lubią czas wolny spędzać na słodkim lenistwie, a drudzy w każdy dzień urlopu muszą zrobić coś nadzwyczajnego, czego do te pory nie doznali. Z myślą o takich osób biura turystyczne sporządzają nietuzinkowe oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto się na nie zapisać?

Wyprawy dla aktywnych to skrupulatnie zaplanowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które pragną zobaczyć przeróżne regiony świata oraz naszej ojczyzny od całkowicie nowej strony. Program takich wypraw jest wypełniony fantastycznymi atrakcjami, których zwykły wczasowicz nie doświadczy z pozycji komfortowego leżaka na patio wydzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych wrażeń to też kapitalna sposobność, aby nabyć przydatne umiejętności, bo często łączy się ze instruktażami niezbędnymi do poznania mechanizmów przetrwania na określonym obszarze. Na wycieczce w góry można m.in. nauczyć się używania czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się podstawy survivalu, jak również tego, jak postępować w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo w razie lawiny. Warto również zaznaczyć, iż taka wyprawa w góry pełna jest trudnych wyzwań wymagających ufności i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Gdzie aranżowane są wyprawy dla aktywnych?

Najpopularniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas należytej kondycji fizycznej, to głównie wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są wierzchołki zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i wejść 4 najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz oraz Trzy Korony. Mogą też zabrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i odwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Trapani, Katanię oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez problemu poradzą sobie też podczas wycieczki do Namibii lub w Himalaje.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top