Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Zajrzyj w to miejsce jeśli jesteś zainteresowany ciekawymi trasami rowerowymi w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu dosadne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Prezentujemy godne polecenia, kultowe oraz nieznane, jednak na pewno najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Najpiękniejsze mało znane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej kultowe i nowe miejsca w Małopolsce, jakie warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkowicie nieznaną, lecz jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny pejzaż – przy porządnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak warte uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie romantyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Przyciągające miejsca w Małopolsce / Śliczne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec trzeba wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy właściwie tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie tylko amatorów, lecz też uznanych alpinistów i himalaistów.

Top