Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Skitury - poznaj aktualną ofertę.

Większość turystów wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam zazwyczaj tylko po to, by oddać się szaleństwu na nartach lub na snowboardzie. Ale nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury – zalecane jedynie dla obytych w górach osób

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwyczajnym odpoczynkiem w góralskim domu i okazjonalnym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na doświadczanie ich piękna w trakcie stosunkowo trudnych, lecz nadzwyczaj satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się z dala od przygotowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich butów i nart.

Gdzie jeżdżą pasjonaci skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie świetnie poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni jedynie do skitur organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują perfekcyjne warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal położony na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa będzie dopasowana do posiadanych przez nie umiejętności, mogą liczyć na doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top