Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Chcesz kupić shuttersy w oknach? Wejdź na skyshutters.pl.

Projektując wystrój wnętrza, rzadko poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. W większości wypadków decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, to znaczy firany i zasłony, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Z czego produkowane są okiennice wewnętrzne typu shutters

Główną właściwością shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się, dzięki czemu można łatwo je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od kaprysu lokatorów. Producenci wykonują je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), jak również z drewna. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek równie dobrze sprawdzą się na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie spotyka się wciąż dość rzadko, ale większa część z nas na pewno widziała je w telewizji lub w kinie, ponieważ tego rodzaju okiennice są bardzo popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Afryce Południowej czy w Nowej Zelandii.

Czy warto zdecydować się shuttersy?

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko doskonale się prezentują, ale mają również praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać gromadzenie się ciepła w domu, a zimą – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i można założyć je na większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom bardzo szykowny wygląd, zatem wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Należy dodatkowo zaakcentować, iż shuttersy reguluje się bez użycia linek, co właściciele psotnych psów i kotów oraz rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące łańcuszki, uznają na pewno za kolejny atut.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Top