Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz lampę solną.

Nieduże ozdoby z kamienia i innych minerałów od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wypraw po Polsce, a czasami kupujemy impulsywnie, bo harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Sporadycznie jednak są to rzeczy funkcjonalne – najczęściej to zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wytworzyć przedmioty używane na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne są estetyczne i bez większych przeszkód można je dobrać do wystroju mieszkania, gdyż kupimy je w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o bliźniaczej siatce krystalizacji oraz kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze cechują się nie polerowaną, nie naruszoną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem tych lamp, nadają im regularne formy, m.in. sześcianu czy też piramidy.

Lampy solne a produkcja ujemnych jonów

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, czyli produkowania ujemnych jonów, równoważących te produkowane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi osobom cierpiącym na na astmę czy alergię. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest przyjemne i kojące, toteż zaleca się kupienie ich ludziom, którym dokucza stres lub bezsenność, dlatego że przy nich można łatwiej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a duże bloki z soli wykorzystuje się w dekoracji wnętrz oraz gastronomii.

Nasze dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Top