Montujesz panele drewniane – nie zapomnij o listwach podłogowych

Jeśli chcesz zamówić listwy drewniane, skieruj się na ten adres.

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają dolne partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością wystarczający powód, aby nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra z eleganckimi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Top