Meble na taras i do ogrodu – postaw na solidność i jakość wyrobów drewnianych

Potrzebujesz stołu ogrodowego drewnianego? Odwiedź tę stronę.

Meble, które kupujemy do domu muszą być piękne, wygodne i solidne. Natomiast całkiem inaczej postrzegamy meble ogrodowe. W naszych ogrodach i na działkach prym wiodą krzesła oraz stoły z plastiku lub metalu. Jednakże nic tak wspaniale nie pasuje do soczystej zieleni natury jak mocne drewniane meble ogrodowe.

Nie zmieścisz na działce stołu ani ławki? Kup leżaki ogrodowe

Jeśli mamy większą przestrzeń w ogrodzie trzeba zaaranżować ją tak, aby w trakcie lata dało się w komforcie relaksować się a nawet spożywać posiłki na świeżym powietrzu. Głównym wyposażeniem działki czy ogrodu powinien być tym samym zestaw ogrodowy – spory stół wraz z kompletem siedzisk w ilości wystarczającej dla wszystkich domowników i ich ewentualnych gości. Jeśli teren okalający dom jest na tyle duży, iż wiedzie przez niego parę alejek czy stworzony w nim został zakamarek ze stawem, polecamy rozważyć postawienie w tych lokalizacjach drewnianej ławki, na której można usiąść bądź wręcz się położyć i upajać się okalającą nas przyrodą. Niemniej jednak nawet kiedy brak przestrzeni na rozstawienie kilkuelementowego zestawu ogrodowego, zawsze powinno znaleźć się miejsce na 2-3 leżaki ogrodowe, które w razie potrzeby można rozłożyć, by zażyć słonecznej kąpieli.

Plusy drewnianych kompletów do ogrodu

Drewniane są bardzo wytrzymałe i bardzo dobrze wyglądają zarówno jako meble balkonowe bądź tarasowe, jak i ustawione pośród zieleni. Drewno zaznacza rustykalny charakter przestrzeni, ale nie oznacza to, że drewniane komplety ogrodowe muszą być nieciekawe i banalne. Drewno pozwala na ogromną personalizację. Meble można pomalować na rozmaite kolory korespondujące z daną wizją przestrzeni. Można również podkreślić ich naturalność – wystarczy po prostu użyć odpowiedniej bejcy. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników z plastiku, drewniane zestawy ogrodowe będą służyć przez lata, pod warunkiem, że ich posiadacz zadba o ich troskliwą pielęgnację. Jeżeli meble będą cyklicznie impregnowane oraz olejowane zgodnie z zaleceniami producenta, złe warunki atmosferyczne będą mieć nieznaczny wpływ na ich zużycie. I co zapewne kluczowe dla ludzi kochających przyrodę – meble z drewna są najbardziej eko opcją, jeśli idzie o aranżację ogrodu. Nawet gdy z jakiegoś powodu nadejdzie czas, aby się ich pozbyć, jest to odpad biodegradowalny o nieznacznym negatywnym oddziaływaniu na ekosystem.

Nasze dane:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]

Top