Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Szukasz kontenerów? Sprawdź https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak wiele typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, rozebrane elementy drzwi i okien, jak również złom, gruz – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów i firm transportowych

W przypadku ładunków o sporych rozmiarach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Top