Antena DVB T– o czym pamiętać przy jej zakupie

Jeśli chcesz zamówić antenę naziemną, koniecznie sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak telewizor nie był nieprzydatnym przedmiotem, należy zaopatrzyć się także w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj wyjątkowo duży. W sprzedaży dostępne są siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które teraz oferują nam producenci, charakteryzują się też wysoką wytrzymałością na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten tego rodzaju sprawił, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zamontować. Trzeba pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy zawsze ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Top