Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Shuttersy w salonie. Więcej na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Shutters, innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się przeważnie z aranżacją wnętrz w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Ale ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować również w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym pięknie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Shuttersy znacznie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości, jak również przesiaduje się w nim większą część dnia. Z tego powodu należy zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale jednocześnie wygodny. Dowolność wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala np. na lekkie jego ściemnienie, kiedy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub całkowite jego przyciemnienie, jeśli pragniemy obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj proste czyszczenie

Możliwość kontroli przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest z pewnością najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże również z innego powodu – za ich sprawą da się efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma przecież olbrzymi wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. Oprócz tego takie okiennice lepiej chronią przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej drobinek kurzu niż w fałdach firan, a ich czyszczenie jest niezwykle łatwe i trwa zaledwie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w łazience, w pokoju dziecięcym czy w kuchni.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Top