Jakie właściwości oraz zastosowanie ma sól himalajska?

Sól himalajska zastosowanie

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, iż ma ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – co to?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się pięknym różowym odcieniem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To oczywiście unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak oraz kolor.

Sól himalajska – właściwości

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów i pierwiastków śladowych, co powoduje, iż jest w znacznym stopniu bardziej pożywna aniżeli standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, że sól himalajska może wspomagać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Na domiar tego sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, iż ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp oraz świeczników solnych.

Zastosowanie soli himalajskiej

Okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze zastosowanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę i dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub ewentualnie świeczką tealight tworzą piękny element dekoracyjny, ale również mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Nasze dane:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]

Top