Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

malarstwo cyfrowe, kurs digital painting

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego i postaci stosują najczęściej zaawansowane oprogramowanie. Mając tego świadomość wiele młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca stara się przyswoić sobie znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Jakie programy do malarstwa cyfrowego wykorzystują współcześni artyści

Jest kilka programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że służył w pierwszej kolejności jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, szybko został podstawowym softwarem game devów i ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak m.in. GIMP, Affinity Photo czy Clip Paint Studio, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akrylowymi, akwarelami bądź temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Wybierz kurs Adobe Photoshop online z opcją konsultacji z twórcą kursu

W praktyce uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samemu, aczkolwiek żeby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać ważne techniki korzystania z pędzli oraz zaawansowane funkcje oprogramowania, wypada wykupić kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem szkolenia.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Top