Kurs rysunku architektonicznego – gdy marzysz o studiach na architekturze

Więcej na temat kurs architektura na https://domin-krakow.pl/kurs-rysunku-architektura/.

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej obleganych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromne uznanie ma wpływ dużo czynników – głównie fakt, iż są to nadzwyczaj ciekawe studia oraz perspektywa wysokich zarobków i wciągającej pracy po ich zakończeniu. Aby dostać się na architekturę trzeba jednakże nie tylko wykazać się znajomością najistotniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale także umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami warto zgłosić się na kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – przygotowanie do egzaminu

Uczniowie, którzy uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają kompleksowe przygotowanie do egzaminu na studia. Oferta jest skierowana do osób dysponujących przynajmniej podstawowe zdolności rysowania. Zajęcia trwają 4 godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom praktyczne wiadomości dotyczące perspektywy i kompozycji, jak również architektonicznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. W trakcie kursu przyszli studenci architektury pracują nad rysunkiem, a nauczyciel pomaga im stworzyć pracę, która otrzyma pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko nauka rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko rysunek, ale też porady profesjonalistów pomagające przyszykować się lepiej do egzaminów – między innymi na temat tego, jak sporządzić dobre portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu lub za granicą). Chętni mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego zobaczą, czego mogą oczekiwać w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą również dla swoich słuchaczy zajęcia z historii sztuki – te wiadomości okaże się niezbędna na egzaminie i podczas studiów.

Nasze dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Top