Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Góry są piękne, ale też niebezpieczne. Praktycznie co kilka tygodni, a najczęściej w miesiącach, kiedy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w pobliżu słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez należytego przygotowania porwały się na wycieczkę szlakiem powyżej ich umiejętności. Stąd tym, którzy miłują wysokie góry i chcieliby przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego uczy kurs górski?

Najlepszym sposobem, by pozyskać potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie pod okiem specjalistów z każdego z najistotniejszych obszarów związanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc instruktorów wspinaczki, przewodników górskich i ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się przykładowo poprawnego poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, używania czekanu, asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które są nieodzowne w czasie różnych nieszczęśliwych wypadków. Kurs omawia dodatkowo zasady prawidłowego postępowania w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada długoletnią praktykę jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są w plenerze (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w bardzo małych grupach, które z reguły nie przekraczają 5-6 osób. W rezultacie przyswajanie umiejętności odbywa się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, żeby mogli oni w pełni przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top