Kochasz gotować? Zapisz się na kurs food pairingu

Food pairing. Więcej informacji na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/.

Mimo, że jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych kombinacji smaków, nie oznacza to, iż parowanie ze sobą dań, które na pierwszy rzut oka wcale do siebie nie pasują, nie może dać ciekawych i, co najważniejsze, apetycznych rezultatów. Dowiadujemy się o tym na każdym kroku. Ogromne oddziaływanie na nasz smak miało bezsprzecznie otwarcie się na obce tradycje kulinarne oraz możliwość kupna niedostępnych dotychczas w Polsce produktów. Dzięki temu chociażby zestawienie egzotycznych owoców z mięsem rzadko już dziwi. Osoby, które posmakowały tych wyjątkowych fuzjach aromatów często rozpoczynają swoje doświadczenia i na własną rękę szukają coraz to bardziej nietuzinkowych kombinacji. By te aczkolwiek dały spodziewane rezultaty, trzeba najpierw zaopatrzyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – sztuka mieszania ze sobą smaków

Jeżeli pragniemy, żeby nasze kulinarne przygody naprawdę stały się powodem uniesień oraz pozwalały odkryć nowe smakowe przyjemności, powinno się działać zgodnie z kanonami obowiązującymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są jedynie instrukcjami, których powinno się przestrzegać, żeby smaki wiążą się w nieprzeciętną, ale harmonijną całość. Dobrze uczynimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tym mianem określa się umiejętność zestawiania ze sobą smaków, które w ogólnym mniemaniu uważane są za zupełnie ze sobą niewspółgrające. Wszystkie zasady food pairingu są jednakże dokładnie przeanalizowane i poparte szczegółową wiedzą z dziedziny biochemii, dotyczącą zwłaszcza zawartości danych składników w używanych produktach. Food pairing dotyczy nie tylko jedzenia, lecz też napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing polega na dużej wyobraźni oraz instynkcie

Do zabaw z food pairingiem potrzebne są instynkt i duża fantazja, jednak to nie one okazują się najważniejsze. W większym stopniu liczy się znajomość ilości najrozmaitszych substancji w ingredientach potraw, a także tego, jak reagują one z innymi składnikami. Tym samym trafnym pomysłem będzie wzięcie udziału w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez zawodowego szefa kuchni – przede wszystkim dlatego, że podzielenie się niezbędną wiedzą trwa w przybliżeniu kilkanaście godzin.

Nasze dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Top