Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli chcesz zamówić wisiorki srebrne, skieruj się tutaj.

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, świetnie wygląda, a także charakteryzuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra okazują się zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno zatem używać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten źle znosi również styczność z wilgocią czy słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy przed tym owinąć je miękką tkaniną lub włożyć do plastikowego worka.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej użyć letniej wody z solą, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.

Top