Pierścionki z ametystami

Zamów biżuterię z ametystami na https://www.ametysty.com.pl.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w USA, Mozambiku, Australii i Rosji. Jego złoża znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. w XXI wieku, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własny pogląd.

Top