Kupno biżuterii – bezpośrednio u jubilera czy przez internet?

Uzyskaj poradę złotnika Kraków.

Wraz z zwiększeniem dostępu internetu i rozkwitem rynku, zmodyfikowaliśmy także nasze zwyczaje odnośnie dokonywania zakupów. Teraz coraz częściej wykorzystujemy możliwość zamawiania w sieci. I chociaż w internecie wyszukamy praktycznie wszystko, nadal jest wiele artykułów, które najlepiej nabywać w sklepach stacjonarnych. Pośród nich jest biżuteria.

Atuty odwiedzin u jubilera

Kupno srebrnego naszyjnika, broszki czy pierścionka wiąże się z wyższym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy w trakcie codziennych zakupów. Toteż, żeby mieć pewność, iż biżuteria zaspokoi w pełni nasze oczekiwania, najlepiej zobaczyć ją w świetle dziennym u jubilera. Jest mnóstwo przesłanek, które uzasadniają to rozwiązanie. W trakcie zakupów w sklepie jubilerskim, zwłaszcza gdy zamierzamy kupić obrączki bądź pierścionek zaręczynowy, mamy możliwość nałożyć biżuterię oraz przekonać się jak faktycznie będzie się ona prezentować na palcu. Jeżeli z kolei znajdziemy design pierścionka trafiający w nasz gust, ale okaże się on za luźny bądź za ciasny, złotnik na nasze życzenie dostosuje go do odpowiedniego obwodu ewentualnie wykona nowy. Innym atutem kupowania bezpośrednio w sklepie jubilerskim jest sposobność skorzystania z profesjonalnej porady jubilera. Pomoże on nam dopasować odpowiedni kruszec, pokaże które kamienie szlachetne będą odpowiednie do naszej karnacji, zaprezentuje współczesne trendy we wzornictwie, a osobom kupującym biżuterię na prezent podpowie, co teraz wręcza się na urodziny, komunię czy ślub.

Inne usługi jakie świadczy złotnik?

Sklepy jubilerskie nie tylko prowadzą sprzedaż swoich dzieł, ale także świadczą pomocnicze usługi. Główną z nich jest naprawa zniszczonej biżuterii. Jeśli odpadł nam kamień z kolczyka bądź zerwał się łańcuszek, złotnik w mgnieniu oka i po mistrzowsku naprawi go w swoim warsztacie. Przerobi także obwód sygnetu, kiedy otrzymamy w spadku biżuterię po kimś z rodziny, kto miał większy obwód palca. Na nasze życzenie jubiler wygraweruje też na zawieszce czy pierścionku gratulacje, podziękowania, datę czy też inną znaczącą dla nas treść. Natomiast jeśli chcemy podarować komuś wyjątkowy prezent, ewentualnie mamy własny pomysł na zawieszkę lub pierścionek, możemy zlecić jubilerowi stworzenie biżuterii zgodnie z naszym projektem. A jeżeli w mieszkaniu mamy zniszczoną czy też niepotrzebną biżuterię, z którą nie mamy co zrobić, przynieśmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie działa skup metali szlachetnych.

Nasze dane:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Top