Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Dalsze informacje o topazach.

Topaz jest jednym z najtwardszych kamieni na świecie, dzięki czemu jest wykorzystywany do produkcji wyrobów szlifierskich. Oprócz tego jest też jednym z najładniejszych kamieni, a jego zalety od dawna są cenione przez jubilerów oraz ich klientów. Może przybierać rozmaite barwy – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje jedynie w Brazylii, Azji, Afryce i na wschodzie Starego Kontynentu. Przez jubilerów bywa najczęściej obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu oryginalnych wartości estetycznych.

Kolczyki i pozostała biżuteria z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany w szczególności do wyrobu biżuterii ze srebra – doskonale łączy się z owym kruszcem. Należy przy tym dodać, że na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są także modele złote. Biżuteria z topazami to najczęściej pierścionki oraz wisiorki, jednak złotnicy wytwarzają też inne produkty. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to często wydatek około tysiąca złotych, natomiast za srebrne zapłacimy czasem sześciokrotnie mniej.

Koniec trudności ze znalezieniem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. By znaleźć modele najbardziej trafiające w nasze upodobania warto więc wybrać się do paru sklepów – zaś to kosztuje sporo czasu. Żeby tego uniknąć, powinniśmy postawić na zakupy w internecie. Jest to rozwiązanie znacznie łatwiejsze, a poza tym korzystając z internetu mamy szansę również trafić na kolczyki i naszyjniki w promocyjnych cenach.

Top