Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Zamów cyrkonie.

W jubilerstwie powszechnie używane są wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one estetyczny element biżuterii, a także mają one znaczny wpływ na wartość wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza odbiorców może pochwalić się najlepszymi klejnotami wśród swoich ozdób. Na szczęście istnieją także alternatywne rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w naturze są wytwarzane w pełni syntetycznie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu może z łatwością zastąpić brylant. Przeważnie cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające inne minerały mogą przybierać dowolne barwy lub nawet modyfikować je dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie spotyka się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie są powszechnie stosowane w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, mają one oczywiście również inne zastosowania. Stosuje się je między innymi w celach medycznych (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. W przeszłości, dzięki posiadanym cechom używane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najbardziej rozpoznawalną postacią cyrkonii, czyli biżuterią, możemy nabyć ją na przykład przez internet.

Top