Wycieczka na Kilimandżaro – tej wyprawy nigdy nie zapomnisz

Szukasz dobrej oferty wycieczki na Kilimandżaro? Nie czekaj! Zajrzyj na ten link.

Zdobywanie wierzchołków gór to ambicja licznych podróżników, którzy lubią ekstremalne wyjazdy. Silnych przeżyć na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów zachęcają głównie przepiękne widoki, sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również kurczące się już lodowce. Masyw tworzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy góry będące śladem po wulkanach. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza odpowiednie przygotowanie się – z uwagi na znaczną wysokość istnieje zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą cechować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co należałoby wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest również zaopatrzyć się w leki przeciwko malarii. Przed zarażeniem się ochroni też właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstraszających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top