Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Trekkingi Himalaje - na tej stronie dowiesz się więcej o aktualnej ofercie.

Himalaje wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma niemało czynników – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć także o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje są polem rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Problemy sprawia także samo przygotowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w te góry. Dodatkowym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem często przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top