Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Uzyskaj więcej informacji o Dolomity trekking.

Sympatycy czynnego wypoczynku zapewne znają na pamięć niemal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Zdecydowanie są one porywające, lecz osoby, które chętnie praktykują ten typ aktywności po jakimś czasie chcą doświadczyć powtórnie podekscytowania płynących z ekskursji po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w polskich górach, gdy można podziwiać zdumiewający krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne skalistych grani, baszt skalnych i stromych turni

Dolomity, czyli masyw górski położony w całości w Alpach Wapiennych, wyróżniają się dużą ilością poszarpanych grani, turni i baszt skalnych, które podczas dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich naszego kontynentu (jeśli nie świata!), nie dziwi więc, iż w 2009 roku trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, nadzwyczaj strome stoki i liczne urwiska, oznaczono w nich również mnóstwo prostych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzą sobie turyści uprawiający trekking.

Trekking we włoskich Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Początkujących pasjonatów trekkingu z pewnością oczaruje przejście przez te góry po via ferratach, to znaczy po szlakach turystycznych, które zostały zaopatrzone w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz wycieczek tego rodzaju jest tak ułożony, by członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji oraz sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo forsowna, jednakże ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno będzie ją pamiętał przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić także ciekawie zimę, poruszając się po mało stromych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami Tofanów czy szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top