Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Skieruj się tu po więcej informacji o tym, jak działa mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację wpłat. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie taka usługa jest pomocna?

Działanie usługi mass collect jest w rzeczywistości niesłychanie proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest znaczna ilość klientów, czyli np. w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszelkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty albo tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem przelewów niż podczas księgowania manualnego, a jednocześnie eliminacją potencjalnych omyłek często mających miejsce w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw obsługujących poniżej 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowana we wszystkich bankach (mają ją między innymi część banków spółdzielczych i mBank) warto przeanalizować możliwość jej wdrożenia w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie rozlicza poniżej stu faktur. Stosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a tym samym bieżące kontrolowanie wpływających należności) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Top