Potrzebujesz urządzenia do drenażu limfatycznego? Sprawdź https://tinyurl.com/yyt4qvn8.
Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii blisko wiek temu – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.
Sprzęt do presoterapii – pobudzenie cyrkulacji chłonki
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są urządzenia do presoterapii symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które nakłada się na obrzękłe nogi lub ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory rękaw uciska kończynę, wspomagając tym samym krążenie limfy. Jest mnóstwo zaleceń do wypróbowania presoterapii. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.
Domowe urządzenie do masażu uciskowego
Sporo opcji użycia urządzeń do presoterapii wpłynęło pozytywnie na progres tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki mobilnym urządzeniom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, w związku z tym bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, np. na zawody sportowe.
Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi niewydolność serca czy choroby bakteryjne oraz wirusowe, które trzeba wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]