Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Sprawdź, gdzie kupić podpory stropowe, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je wykorzystuje? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Pośród szalunków rozróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni wariant wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Ważną rolę pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w rozmaitych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się wysoką jakością, prekursorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Top