Co daje wynajem szalunków?

Wypożyczalnia szalunków Kraków - kompletną ofertę sprawdzisz pod tym adresem.

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są z drewna, jednak można zaobserwować także konstrukcje wykonane ze stali, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Pozostałymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Niestety z uwagi na wysokie koszty nie zawsze ekipy remontowe posiadają własne szalunki. Jeśli będą niezbędne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często wybierana usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Zakup swoich szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak przed momentem wspomnieliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej firmy, dobrze rozważyć zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze nadmienić także o funkcjonalności, gdyż trzymanie sporadycznie używanych szalunków może powodować spore wydatki.

O czym nie zapominać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Warto wybrać usługi ekipy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu zyskamy pewność, że szalunki będą wytrzymałe i funkcjonalne. Bardzo ważna będzie również obsługa kontrahenta – w przypadku, gdy zbliża się czas rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto natomiast skorzystać z internetu, by dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy myślą wcześniejsi kontrahenci.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Top