Budowa domów z bali – budownictwo w technologii zrębowej

Budowa domów z bali - więcej szczegółów o tej usłudze znajdziesz tutaj.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy takie wznosi się z wykonanych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda budowania domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej prezentują się nadzwyczaj ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. To właśnie dlatego domy z bali nie wymagają wykonywania czasochłonnego i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują znaczne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w doskonałym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu też pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy budowane z bali na ogół zobaczyć można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są teraz popularne też w innych regionach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Decydując się na dom z bali, należy zadbać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie ukażą się niemiłe niespodzianki.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Top