Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Jeśli szukasz akcesoriów szalunkowych, kliknij tu.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie sporo materiałów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać odpowiedni rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i są dostępne w przystępnych cenach.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Top